7 hlavních důvodů, proč si postavit dům ze dřeva

26. 7. 2021

Důvodů, proč je na čase zatoužit po domě ze dřeva, srubu nebo roubence, je totiž několik. Dneska vám ale ukážeme ty, které jsou podle nás úplně nejdůležitější. Musíme ale hned na úvod zmínit, že stavíme pouze a jedině z opravdového dřeva, tedy z masivu v podobě opracovaných trámů nebo kulatiny. Lepené hranoly, OSB desky, ani jiné polotovary u nás nenajdete.

1) Budete šťastní

Ano, může to znít značně pateticky, ale opravdu existuje řada výzkumů, které potvrzují, že dřevo, jako materiál, má pozitivní vliv na naši psychiku. Stejně jako jiné výzkumy prokazují, že na naši spokojenost a chování má velký vliv prostředí, kterým se obklopujeme.

Dřevo na pohled i na omak působí hřejivě a vřelými se stávají i lidé, kteří se jím obklopují. Jako rodina najednou trávíte více času pohromadě, přátelé k vám častěji jezdí na návštěvy,... Kdo ví, je to domem, nebo vámi?

2) Budete tradiční / budete moderní

Při stavbě domů využíváme tradiční materiály a léty prověřené postupy. Jednoduše řečeno, děláme to tak, jak to dělaly generace před námi. Zakládáme si na ruční práci a poctivém řemeslu. Postavíme vám dům na klíč a vybavíme ho podle vašich představ – doslova od kuchyňské židle po psí boudu. Vyřezávané detaily, zdobený štít, honosné schodiště – tak, jak velí tradice.

Ale stavíme i moderní, minimalistické domy. Poctivá tesařina a řemeslná práce zůstává, dostává však jinou podobu. Dřevo je tvárné a my z něj tvoříme váš splněný sen.

3) Budete originální

Ačkoliv historicky sruby, roubenky a poloroubenky tvořily dominantní část českých obydlí, dnes je jich jako šafránu. Vracejí se sice do módy, ovšem velmi pozvolným tempem. A tak vám můžeme slíbit, že ať se rozhodnete svůj dům ze dřeva postavit kdekoliv, pořád budete budit obdiv a upřímný zájem.

4) Budete ekologičtí

Díky tomu, že při stavbě srubů i roubenek pracujeme výhradně s přírodními materiály od lokálních dodavatelů a navíc stále využíváme vysoký podíl poctivé ruční tesařiny, bez které by to jednoduše nešlo, uhlíková stopa vašeho domu je naprosto minimální.

A uvítáte určitě také fakt, že místo lepidel, chemických tmelů a barev budete dýchat jenom čistou vůni vysychajícího dřeva, které je jen tak nenabažíte.

5) Budete bezstarostní

Sruby i roubenky jsou typické svou dlouhou životností. Statečně odolávají zubu času i rozmarům počasí a dělají vám radost, domov a službu doslova po generace.

Zároveň za tu dobu vyžadují pouze minimální péči, opravy a úpravy, takže budete mít spoustu času na své koníčky, rodinu a odpočinek.

6) Budete zdraví

Dřevo, jako přírodní materiál, přirozeně reguluje vlhkost v domě, což s sebou přináší hned několik pozitivních účinků na vaše celkové zdraví. Jednak zabraňuje množení různých mikrobů a plísní, a zároveň vás nebude trápit suchý vzduch a s ním související dýchací obtíže.

Dřevo má také blahodárný vliv na kvalitu spánku a kvalitní spánek zase pomáhá předcházet kardiovaskulárním a psychickým onemocněním a změnám na mozku.

7) Budete vděční

Výhod bydlení v dřevěném domě je totiž víc, než se sem vejde. Víme to, protože každý má tu svou maličkost, která je právě pro něj tou nejdůležitější na světě. 

A tak vám s klidným srdcem můžeme slíbit, že od prvního dne, kdy vejdete do toho svého srubu nebo roubenky, budete vděčni za toto svoje rozhodnutí. A nikdy se na tom nic nezmění. Právě tohle je zároveň jedním z důvodů, proč se každý den těšíme do práce a radujeme se z každého dokončeného projektu – protože to není jen další dům v pořadí, je to hlavně obrovské balení nevyčerpatelné radosti.

Zajímají vás další informace? Napište nám, rádi vám odpovíme