Kdo jsme?

Jsme tesaři z Vysočiny. Milujeme naše řemeslo, tradice, dřevo a přírodu. Jsme rodinná firma a jako rodinu budeme brát i vás.

Proč Sruby od Toma?

Protože u Toma to všechno začalo. Tomáš Hurych – nejsrdečnější tesař pod sluncem, člověk, kterého v davu, ani u nás na pile rozhodně nepřehlédnete. A nepřeslechnete.

K tvárnému a krásnému dřevu ho to táhlo odjakživa. Vyrábět věci vlastníma rukama, dávat jim život a nový význam, něco tu po sobě zanechat. A při tom všem se inspirovat českými tradicemi a tradičními postupy, “tak, jak to dělali naši dědci”, jak sám s oblibou říká. To jsou zároveň i hlavní myšlenky, které nás všechny spojují.

Celý tým Sruby od Toma na teambuildingu

První srub postavil v roce 2006 a rychle přibývaly další, včetně toho vlastního, kde žije se svou rodinou. V roce 2012 dal dohromady partu chlapů, kteří, stejně jako on sám, věří v poctivou tesařinu a řemeslo, a založil rodinnou firmu Sruby od Toma. A tady jsme – dvacet zkušených a sehraných tesařů a truhlářů (a jeden pes), kteří se dřevem dokáží skoro cokoliv!

Jak to děláme?

Rukama a srdcem. Rukama, protože milujeme práci se dřevem, a ruční práci a péči se prostě nic nevyrovná. Učíme se od tesařských mistrů a ctíme tradiční a často už zapomenuté postupy a metody.

A proč srdcem? Protože věříme, že spokojeně žít mimo jiné znamená také cítit se dobře, v bezpečí a cítit se někde doma. Domov však dokáží vytvořit jen sami lidé. A my vám pro ten domov chceme postavit ty nejkouzelnější “kulisy”, přesně podle vašich představ a tajných snů. 

Aby se vám při pohledu na TEN srub nebo roubenku oči rozzářily nadšením, abyste tam chtěli trávit spoustu času všichni pohromadě a aby se navždy stal vaším bezpečným útočištěm.

Jsme parta skvělých lidí

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám, rádi vám odpovíme